Jaroslav Hašek a Slovensko alebo Ako chutí ovca v žinčici
Vydavateľ: | A - knihy (A - knihy, s.r.o.) | |
---|---|---|
Jazyk: | slovenský | |
Formát: | Kniha | |
Počet strán: | 144 | |
Vydanie: | 2023/11 | |
Poradie vydania: | 1. | |
Na sklade
Informácie o dostupnosti
Posledná zmena: 14.03.2025 03:08 |
Predajná cena po prihlásení: | 19,98 € | |
---|---|---|
Vaša predajná cena : | 23,50 € | |
Prečo sa prihlásiť? | ||
(všetky ceny sú uvádzané vrátane DPH) |
- Komentáre (0)
- Recenzie (0)
- Informuj priateľa
Obsah knihy: Jaroslav Hašek a Slovensko alebo Ako chutí ovca v žinčici
Viete, že slávny český spisovateľ, humorista Jaroslav Hašek mal veľmi blízky vzťah k Slovensku a počas troch prázdninových výprav v rokoch 1900 –1902 putoval s priateľmi po našej krajine, načerpal tu množstvo inšpirácií na poviedky, i na niektoré postavy a situácie v epochálnom románe o dobrom vojakovi Švejkovi?
Kniha vám prezradí veľa zaujímavého o Haškových cestách po Slovensku. Publicista a spisovateľ Igor Válek sa svetoznámemu humoristovi venuje desaťročia, roku 2003 napísal viackrát ocenenú knihu Haškovi v pätách.
Teraz ponúka pútavú koláž Haškovej korešpondencie (vrátane pohľadníc, ktoré posielal zo Slovenska do Prahy), jeho krátkych próz, stručných informácií o lokalitách, ktoré tu navštívil, i svojich vlastných reportáží a čŕt, ktoré dotvárajú pôsobivý obraz o nezvyčajnej osobnosti excentrického tuláka a fenomenálneho spisovateľa.
Detaily o knihe
Názov: Jaroslav Hašek a Slovensko alebo Ako chutí ovca v žinčici
Objednávací kód NA678709
Zobraziť podrobnú špecifikáciuHodnotenie čitateľov
Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.