Keby som ťa našla
Vydavateľ: | YOLi (IKAR, a.s.) | |
---|---|---|
Jazyk: | slovenský | |
Formát: | Kniha | |
Vydanie: | 2018/09 | |
Poradie vydania: | 1. | |
Nie je na sklade.
Informácie o dostupnosti
Posledná zmena: 24.02.2025 02:57 |
Prečo sa prihlásiť? | ||
|
||
(všetky ceny sú uvádzané vrátane DPH) |
Obsah knihy: Keby som ťa našla
Sedemnásťročná Angie žije len s mamou, otec zomrel ešte pred jej narodením. Mama o ňom takmer nehovorí, len sa zakaždým pri spomienke na lásku z mladosti rozplače. Jej dcéra dokonca nevie, ako otec vyzeral.
Raz nájde v bielizníku hnedú obálku a pod ňou fotografiu. Je na nej usmiaty chlapec v objatí s veselým, bezstarostným dievčaťom. Dôjde jej, na koho sa pozerá. Nález Angie nedá spávať, preto pátra ďalej. Keď objaví dôkazy o tom, že má strýka, začnú v nej hlodať pochybnosti. Čo ak otec stále žije? Čo ak mama klamala? S pomocou bývalého priateľa sa Angie vydá z Nového Mexika do Los Angeles, aby otca našla. Cestou sa dozvedá neľahkú pravdu nielen o sebe a mame, ale zisťuje, čo sa v minulosti skutočne stalo s otcom.
Z anglického originálu In Sarch of Us (Farrar Straus Giroux, New York 2018) preložila Adriana Sýkorčinová.
Detaily o knihe
Názov: Keby som ťa našla
Originálny názov: In Search Of Us
Objednávací kód -
Zobraziť podrobnú špecifikáciuČitateľské recenzie
Otec, ktorého nikdy nepoznala | recenzia knihy Keby som ťa našla
16.11.2018Cieľom azda každého spisovateľa je zaujať svojho čitateľa a prísť s niečím originálnym a pútavým. Fanúšikovia literatúry pre mladých môžu poznať Avu Dellaire najmä vďaka knihe Listy do neba, ktorá vyšla pred troma rokmi vo vydavateľstve Ikar.
Hodnotenie čitateľov
Odporúčam... (Kristína Drážovská | neoverený nákup, 14.10.2018) Odpovedať
Zaujímavé čítanie (Dominik | neoverený nákup, 4.10.2018) Odpovedať
Plakala som (Drominička | neoverený nákup, 3.10.2018) Odpovedať
Odpovedieť na komentár
Ukážky z knihy
„Môj otec možno nezomrel. Možno žije.“
„Čože?“
„Pred niekoľkými týždňami si na Instagram zavesil video piesne Some Dreamers, spomínaš si?“
„Ty si si pozerala môj Instagram?“
„Áno, ale ide o to, že... Videla som to video a... a myslím si, že ho natočil môj strýko. To video, nie pesničku. Otcov brat. Mama mi povedala, že zomrel, ale on žije.“
Angie čakala na Samovu reakciu. „Páni, Angie, to je... To je šialené,“ vytisol napokon. „Chápem, že ho chceš nájsť, ale to sa chceš len tak vychytiť a ísť do L. A.? Ako vieš, že je to on? Hovorila si o tom s mamou?“
Angie pokrútila hlavou.
„A čo chceš robiť, keď tam prídeš? Kde ho budeš hľadať? Najskôr by si sa s ním mala skontaktovať.“
„Ak to skúsim, vezmeš ma so sebou?“
Výber žánrov
Beletria pre dospelých
- Biografické romány
- Dobrodružstvo, thrillery
- Historické romány
- Hobby - deti
- Horor
- Humor, satira
- Komiks
- Krimi, detektívky
- Ostatné - nezaradené
- Poézia
- Rodinné ságy
- Román pre ženy
- Romantika
- Sci-fi, fantasy
- Spoločenské romány
- Svetová klasika
- Svetová súčasná
- YOLi, young adult, new adult
Keby som ťa našla - Ava Dellaira (Patrícia Kozánková | neoverený nákup, 1.10.2022) Odpovedať